Sizi Arayalım
işnet
EN
Teknoloji ile Etkileşimin Bugünü ve Yarını…

Özellikle son 20 yıldır, insanların ihtiyaçları doğrultusunda ve bu ihtiyaçları gidermek üzere gelişen teknoloji, iş hayatımızdan sosyal hayatımıza kadar her şeyi kökünden değiştiriyor. Bu değişim ve gelişime ayak uydurmak, tüm sektörlerde var olabilmek için kaçınılmaz hale geldi. Dijital dönüşüm ile nesneler, cihazlar, insanlar, ofisler, evler birbiri ile konuşmaya ve etkileşime başladı. Kamu, eğitim, üretim, finans, sağlık, pazarlama gibi her türlü alan da ortaya çıkan bu dijital ekosistemin bir parçası olarak, bu büyük dönüşümde yerini aldı. Dünyada teknoloji dönüşümü hızla devam ederken, kurumsal ve bireysel olarak üretilen veri miktarı da katlanarak artmakta. “Temel teknolojik bileşenlerden olan büyük veri ve veri analitiği, sanallaştırma, bulut bilişim, e-dönüşüm, dijital güvenlik ve yapay zeka alanlarındaki gelişmelerin her biri bizi bağlı, akıllı bir dijital ekosisteme taşımakta” yorumunu yapan İşNet Strateji ve İş Geliştirme Grup Müdürü Mehmet Kaya, ekledi: “İşNet de dijitalleşmeye yönelik inovatif çalışmalarıyla, yeni değerlerin ortaya konmasına öncülük etme yönünde çalışmalarını sürdürmekte.”

Mehmet Kaya’nın tabiriyle, ‘Türk iş dünyasının teknoloji ile etkileşiminin bugününün ve geleceğinin konuşulduğu Bilişim Zirvesi’, ülkemizin ve bölgenin lider iş ve işbirliği etkinliği olma özelliğini devam ettiriyor. Kamu, iş ve bilişim dünyası liderleri ve yöneticileri, üretimden sağlığa savunmadan perakendeye tüm işkollarında çalışan yönetici, uzman ve mühendisler ve daha birçok kişi Mehmet Kaya’nın belirttiği gibi, Zirve’de bir araya gelme imkanı buluyor. “Bilişim Zirvesi; gündem belirleyen, tartıştıran ve fikir paylaşımında bulunulmasını sağlayan özgün bir kamuoyu oluşturuyor. Zirveye katılan tüm paydaşlarla beraber dijital dünyanın ve bu dünyada yaşamanın temel prensipleri ortaya konuyor” yorumunu yapan Mehmet Kaya, şöyle devam etti:

“Bilişim Zirvesi; özel sektör, kamu, bilişim sektörüne yatırım yapan dikey sektörlerin buluştuğu çok önemli bir platform. Her yıl belirlenen temalarla, hem teknolojideki gelişmeler masaya yatırılıyor hem Türk bilişim sektöründe olup bitenler konuşulup, tartışılıyor. Sektörün gelecekteki vizyonu, gündemi, sorunları ve bunların çözümlerinin işlendiği; zengin içerikli ve saygın etkinliği durumunda. 18 yılda sadece Türk bilişim sektörünü değil, bölge ülkelerini de dahil etmiş bulunuyor. Bilişim Zirvesi’ni destekleyen kuruluşlar, böyle büyük bir markanın çatısı altında kendilerini anlatma ve çözümlerini paylaşma fırsatı buluyorlar. Her geçen gün dijitalleşen dünyada, İşNet olarak sunduğumuz son teknoloji, inovatif ve katma değeri yüksek çözümlerle, şirketlere dijital dönüşüm yolunda rehberlik ediyoruz. Yerel ve uluslararası tecrübeye sahip uzman ekiplerimizle, müşterilerimizin çalışmalarında verimli olmalarına ve bu dönüşüme hızlıca adapte olmalarına üst seviye destek veriyoruz. Bilişim Zirvesi’nde ise siber güvenlik, yapay zeka ve robotik süreç otomasyonu konularındaki bilgi birikimimizi, tecrübelerimizi, öngörülerimizi misafirlerimizle paylaşacağız. 21 Kasım’da “Dijital Akıllı Güvenlik Platformu”nda yapacağımız sunumumuzda, “Yeni Nesil Güvenlik Saldırılarına Karşı Öne Çıkan Teknolojiler” hakkında bilgiler vereceğiz. Şirketlerin bilgisayar ve iletişim altyapısında oluşabilecek siber güvenlik tehditlerine karşı, 7/24 hizmet sağlayan “Siber Güvenlik Operasyon Merkezi”mizi tanıtıyor olacağız. Güvenlik operasyonları yönetiminde düşük maliyet, esnek servis planı ve gün boyu izleme ve vaka analizi gibi sağladığımız birçok avantajı anlatacağız. Özellikle son dönem gündemde olan Kişisel Verileri Koruma Kanunu (KVKK) veri güvenliğini sağlamaya yönelik yapmış olduğumuz iş ortaklıklarıyla, kurumlara sunduğumuz teknoloji çözümlerinden bahsedeceğiz.”


BTHaber Gazetesi / 2018